Ptasi Ogród Krakowian

Realizacja: lipiec 2019
Inwestor: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Jedna ze znanych i lubianych, krakowskich kieszonek, którą mieliśmy okazję zbudować, tym razem poświęcona ptakom w mieście. Znajdują się tu budki lęgowe dla ptaków, poidełko ukryte w rabacie, karmnik. Posadziliśmy bardzo dużo dorosłych krzewów – dla ptaków, żeby miały się gdzie schronić i dla mieszkańców, żeby stworzyć tu prawdziwie zieloną enklawę.

Uważni spacerowicze, krocząc po porozrzucanych w trawniku bazaltowych płytach, spostrzegą dziuple w starych drzewach. Ze znajdujących się na terenie tablic informacyjnych dowiedzą się więcej o ptasich zwyczajach. Podczas spaceru można przekąsić coś przy stoliku piknikowym albo rozprostować kości na wykonanej przez nas własnoręcznie długiej ławce. Słyszeliśmy, że jest naprawdę wygodna!

A po spacerze warto odpocząć w hamaku albo na huśtawko – ławce, czytając książkę z biblioteczki znajdującej się w parku, i spojrzeć na świat przez różowe okulary – bo koloru różowego jest w tym ogrodzie sporo!

Na otwarcie parku przyszła rekordowa liczba osób, a huśtawko – ławki o każdej porze dnia są zajęte przez okolicznych mieszkańców, którzy współprojektowali park z Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Nawet „przelotem” warto tu zajrzeć, i spocząć na moment na ławeczkach rozstawionych wzdłuż głównej ścieżki, w otoczeniu krzewów, słuchając ptasiego śpiewu. Relaks gwarantowany!