Plac Łagiewnicki

Realizacja: wrzesień 2018
Inwestor: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Realizacja jednego z parków kieszonkowych dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Atmosfera tego miejsca jest niepowtarzalna dzięki unikatowemu projektowi, a także okolicznym mieszkańcom, których miejsce spotkań plac stanowi od zawsze. Mieszkańcy czuwali nad jego budową, towarzysząc nam, umilając czas dobrym słowem i służąc pomocą.

Plac pięknie prezentuje się przez cały rok. Początek kwitnienia rabat przypada na maj, kiedy zakwitają rododendrony o dużych, kremowych kwiatach. Latem zwraca uwagę parzydło leśne o wysokich kwiatostanach i stanowiące dla niego uzupełnienie niskie tawułki. Jesienią kwitnienie kontynuuje pluskwica groniasta o wysokich, atrakcyjnych kwiatach przypominających świece. Wszystkie kwiatostany pozostają na rabatach do późnej jesieni. Zimą na placu wciąż jest zielono, dzięki posadzonym rododendronom i cisom.

Przez cały rok plac ma unikalny, leśny charakter. Podstawowym materiałem użytym do jego budowy jest drewno – drewniane obrzeża ramują rabaty wypełnione korą, wykonane przez nas indywidualnie ławki wyrastają z drewnianych tarasów układanych w jodełkę – Plac Łagiewnicki jest prawdziwym leśnym salonem Krakowa. Ludzie wymieniają się tu literaturą poprzez kolorowe, drewniane biblioteczki. Książki dobrze czyta się na miejscu, przy stole pod starym kasztanowcem, delektując się smakiem poziomek z drewnianych donic. Pod drzewami można znaleźć wyrzeźbione przez naszego zaprzyjaźnionego stolarza grzybki, które nadają miejscu bajkowy charakter.

Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych, dla których wykonaliśmy niewielki plac zabaw. Drewniane urządzenia zostały zamontowane w profesjonalnej nawierzchni bezpiecznej z drewnianych zrębków. Są tu huśtawki w kształcie robaczków, grzybki, po których można skakać i ciesząca się ogromną popularnością tablica kredowa.

Atmosfera tego miejsca jest niepowtarzalna i nie oddadzą jej żadne zdjęcia, dlatego zapraszamy do odwiedzenia Placu Łagiewnickiego.