Park Żeromskiego

Rewitalizacja Parku Żeromskiego w Krakowie
Projekt: grudzień 2017
Realizacja: październik 2018 (Garden Designers)
Inwestor: Gmina Miejska Kraków - Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
Współpraca: mgr inż. arch. Agnieszka Kotarba

Realizacja projektu rewitalizacji Parku Żeromskiego w Krakowie, którego sercem stała się drewniana, półokrągła altana, a największą atrakcją indywidualnie zaprojektowany i wykonany, edukacyjny plac zabaw dla dzieci oraz górujący nad parkiem domek na drzewie. Projekt był inspirowany przekazaną przez Zarząd Zieleni Miejskiej baśniową koncepcją. Mieliśmy okazję współpracować z firmą realizującą park, na etapie jego powstawania, produkując niektóre elementy znajdujące się na placu zabaw – figury ptaków, jaja znajdujące się gniazdach, figurę pająka, motyle.
Altanie znajdującej się na wejściu do parku towarzyszy motto „Każdy ma swoje miejsce ulubione w dzieciństwie. To jest ojczyzna duszy. Stefan Żeromski – Przedwiośnie”, zapraszające do bajkowej krainy. Plac zabaw jest miejscem, które bawiąc uczy – w atrakacyjnej formie podano tu informacje o świecie przyrody pobliskich Łąk Nowohuckich – żyjących tu ptakach, pająkach, owadach, motylach, pokazano jak odróżnić niejadowitego zaskrońca od żmiji. Zaszaleć można na górkach z trawy i tworzywa sztucznego, na których szczyt prowadzą liny, drewniane stopnie i drabinki, ziemnych trampolinach. Można przysiąść na tęczowej trybunie lub na okrągłej ławce wokół drzewa, schować się w wiklinowym tipi, lub pospacerować po ogrodzie ziołowym. Uroku placowi zabaw dodają kolorowe jeżówki i budleje pomiędzy którymi ukryto drewniane, ręcznie malowane motyle. A atrakcji jest dużo więcej. 
Nad parkiem góruje domek na drzewie, z którego rozpościera się widok na Łąki Nowohuckie, domek opleciony jest wikliną a jego mieszkańcem jest jeden z ptaków.
Po parku spacerujemy po alejkach z nawierzchni żywicznej, która sprawia, że park ma naturalistyczny charakter. Przy samych Łąkach Nowohuckich zlokalizowano stoliki piknikowe, gdzie można odpocząć z pięknym widokiem.