Park rekreacji dla dorosłych

Park rekreacji dla dorosłych
Realizacja: grudzień 2019
Inwestor: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Realizacja wpisująca się w nowe trendy i realizacje placów zabaw dla dorosłych, które powstają, aby stworzyć miejsca, w których dorośli bezkarnie mogą pobyć dziećmi. To druga w Polsce tego typu realizacja.
Park rekreacji w Parku Wyspiańskiego swoją formą odbiera od typowego placu zabaw, dzięki czemu nabiera ciekawej formy tarasu z przestrzennymi siedziskami i rozrzuconych wokół niego pojedynczych urządzeń – huśtawki wagowej, dużej klasycznej huśtawki, huśtawki typu gniazdo. Formą zwracają uwagę umieszczone w tarasie siedziska w kształcie chmurek. Swoją wielkością urządzenia przywodzą na myśl film King Size. W trawniku nieopodal rozmieszczono zadaszone miejsca do czytania, a także nasze autorskie siedziska i leżanki skrzyniowe służące do relaksu.
Projekt warsztatowy wykonywaliśmy w naszej pracowni, korzystając z modelowania 3d, w oparciu o posiadaną, techniczną wiedzę. Chociaż norma o planach zabaw nie ma zastosowania przy budowie obiektów dla dorosłych, musieliśmy zadbać o bezpieczeństwo użytkowników, projektując indywidualne odbojniki i blokady. Wysoka jakość zastosowanych materiałów tj. dębowe drewno, nierdzewna i malowana proszkowo stal, mamy nadzieję, że pozwoli długo cieszyć się dużym i małym krakowianom tym miejscem! Trzeba przyznać, że mieliśmy przy budowie, a później testowaniu urządzeń, dużo zabawy.