Park Kraszewskiego

Realizacja: styczeń 2019
Inwestor: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Realizacja kolejnego parku kieszonkowego Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, którego motywem przewodnim jest sztuka. Wszystko w parku kręci się wokół ławki – rzeźby, która wstęgą przecina skwer. Spostrzegawczy spacerowicze dostrzegą wyłaniającą się z traw biblioteczkę na książki. Od teraz będzie można zaopatrywać się w literaturę nie tylko w znajdującej się za rogiem Miejskiej Bibliotece. Park będzie się ciągle zmieniał, zachęcając do częstych wizyt, dzięki tymczasowym wystawom w umieszczonym na placyku ekspozytorze.

Kolor ławki nie jest przypadkowy. Będzie rozświetlała plac, na którym przeważającym kolorem jest czerń – tak rzadko spotykana w naturze. Począwszy od czarnych tulipanów, poprzez czarne kwiatostany traw i „zimozielone” trawy o czarnych liściach. Jedynym barwnym akcentem obok ławki są – biblioteczka i budka dla ptaków – zdobione wykonaną ręcznie kamienną mozaiką.

Jesienią będzie można wygodnie odpocząć po spacerze na starym mieście, otulonym zapachem piernika, bo właśnie tak świątecznie pachną spadające liście z posadzonych tu przez nas grujeczników japońskich.

Mamy nadzieję, że Park Kraszewskiego będzie częstym przystankiem dla spacerujących w centrum miasta mieszkańców Krakowa i odwiedzających go gości.